یکشنبه , ۲ آذر ۱۳۹۳

استخدام ۱۵۰۰۰ نفر در صنعت نفت

دکتر سیدعلیرضا میرمحمد صادقی گفت: وزارت نفت تا پایان برنامه پنجم حداقل ۱۵۰۰۰ نفر نیروی انسانی جدید جذب خواهد کرد. وی اولویت کنونی جذب نیرو در صنعت نفت را به ترتیب فارغ التحصیلان رشته های فنی از قبیل مهندسی صنایع و آی تی در مقاطع دکترا، فوق لیسانس و لیسانس اعلام کرد و گفت: در آینده نزدیک ساختار منابع انسانی این صنعت بیش از پیش دانش محور خواهد شد.

دکتر علیرضا میرمحمد صادقی پیش از این از جذب ۳۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور از طریق مصاحبه و آزمون در صنعت نفت تا پایان سال جاری خبر داد و گفته بود: امسال جذب نیرو در صنعت نفت به دو روش برگزاری آزمون استخدامی در شرکت های ملی گاز ایران و نفت ایران و جذب فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه ها خواهد بود.

وی افزوده بود: هم اکنون مرحله تصویب خواهی آزمون استخدامی سال جاری در صنعت نفت انجام شده و مجوزهای لازم از وزیر نفت دریافت و به شرکت های مربوطه ابلاغ شده است. به گفته میرمحمد صادقی، تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نفر از دانش آموختگان ۷۰ دانشگاه کشور در پایگاه اینترنتی ثبت نام از دانش آموختگان ممتاز وزارت نفت برای کار ثبت نام کرده اند و به زودی به منظور مشخص شدن تعداد دقیق این افراد مصاحبه ای با آنها انجام خواهد شد، زیرا ممکن است تا کنون برخی از این افراد در دیگر مراکز و سازمان های دولتی جذب شده باشند.

با به کارگیری سیستم مکانیزه، خطای نیروی انسانی کاهش یافته و بسترهای پاسخگویی شفاف به مراجعه کنندگان فراهم شده است، با این روش متقاضیان می توانند از دورترین نقاط کشور درخواستهای جذب خود را ارائه کنند و پس از بررسی و اعمال امتیازبنـدی، از آنان دعوت خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>