یکشنبه , ۲ آذر ۱۳۹۳

استخدام ۳۰۰۰ نیروی جدید‌ در سال ۹۱ در خوزستان

سید‌جعفر حجازی در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری کلانشهر اهواز‌ عنوان کرد: حفظ فرصت‌های شغلی موجود از اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی استان است. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان خوزستان با تأکید بر اینکه حرفه‌آموزی در بین جوانان استان باید به صورت مداوم ادامه داشته باشد، گفت: متأسفانه برخی اشتغال را تنها به معنی استخدام می‌دانند اما تعریف اصلی اشتغال، کسب درآمد از محل‌های مختلف است. وی با تأکید بر اینکه نحوه اشتغالزایی در حاشیه شهر با دیگر مناطق شهر اهواز تفاوت دارد، گفت: حرفه‌آموزی و ارتقای توانمندی‌های جوانان حاشیه برای کسب فرصت‌های شغلی مناسب خود، ضروری و لازم است. استاندار خوزستان همچنین از ردیف‌های استخدامی جدید در استان به ویژه در ادارات ستادی خوزستان خبر داد و گفت: مجوزهای لازم برای به کارگیری نیروهای جدید مراحل پایانی خود را طی می‌کند و به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

حجازی همچنین از دستگاه‌های عضو شورای اشتغال خواست تا با دقت و توجه بیشتری نسبت به ثبت آمار اشتغال در استان بپردازند و در عین حال تأکید کرد: لازم است اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمار اشتغال مربوط به سازمان‌های وابسته به وزارت نفت همچون حفاری و مناطق نفت‌خیز جنوب را مورد بررسی و اصلاح قرار دهد. همچنین آمار اشتغال مربوط به ادارات بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها نیز باید به روز شود.

رئیس شورای اشتغال استان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سهمیه امسال استان در بخش تولید شغل هنوز به استان ابلاغ نشده است اما تا زمانی که سهمیه جدید استان اعلام شود دستگاه‌های دولتی باید ظرفیت و توانمندی خود در این زمینه را به استانداری اعلام کنند. به گفته وی، امسال در سطح استان به ازای آماده‌سازی هر تخت بیمارستانی مجوز اشتغال برای دو نفر اخذ شده است که سهم مراکز بهداشت و درمان، استخدام ۲۲۰۰ نفر در مراکز بیمارستانی است و مجوز آن در حال حاضر قطعی شده است. حجازی با بیان اینکه در سال جاری ۵۰۰۰ نیرو تبدیل وضعیت می‌شوند، تصریح کرد: از طریق آزمون، فعالیت این افراد از حالت موقت به قطعی تبدیل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: ۳۰۰۰ نفر نیز امسال استخدام می‌شوند که مرکز استان از این تعداد، سهم کمی را به خود اختصاص می‌دهد و این استخدام‌ها با اولویت‌ شهرستان‌های جدید و کوچک و محروم انجام می‌شود. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان از مجوز استخدام حداقل ۱۴۶۰ نفر در سازمان آموزش و پرورش در استان خبر داد و ادامه داد: ممکن است این سهمیه تا ۲۰۰۰ نفر افزایش یابد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>